10 zábavných stanovišť na Halloween

Chcete na Halloween uspořádat ve škole či doma stezku s aktivitami?

Mám pro Vás deset aktivit, které je možné provádět při různém počtu účastníků. Připravili jsme je se studenty dvou tříd pro celou školu a já je připravila i pro své soukromé studenty v malé skupince. Některé jsou vhodné i jen pro jednotlivce,  chcete-li svému dítku připravit něco zábavného na oslavu tohoto oblíbeného svátku. 

1. Lovení jablek

Na tuto tradiční halloweenskou aktivitu potřebujete větší nádobu, do které je třeba nalít vodu a přidat jablka. Úkolem je vylovit jablka pusou bez pomocí rukou. Ty můžete dát za záda. 

 halloween-loveni-jablek


2. Zabal si mumii

Připravte si role toaletního papíru. Při více lidech se rozdělte do týmů a může to být aktivita na čas - kdo si rychleji obváže svou mumii.

 halloween-mumie

 

3. Čí pavouk vyhraje?

K této rychlé a jednoduché aktivitě potřebujete pavouky (radši plastové) a brčka. Vytyčíte trasu a cíl, do kterého se musí pavouci dofoukat pomocí brčka.

 halloween-odfoukni-pavouka

 

4. Máte odvahu si sáhnout?

Připravíme si různé nechutné hmoty a potraviny, do kterých můžete dát různé předměty, které je třeba vylovit.
Pro nádobu s tekutým mozkem jsem uvařila pudink a obarvila ho červeným potravinářským barvivem. Přihodila jsem oční bulvy
Jako další jsem připravila zombie soplíky s kostmi.

halloween-nechutny-kotlik
Hmatací aktivity nekončí! Připravte si vyšší neprůhledné sáčky či tašky a do nich dejte různé materiály. Vymyslete zábavné popisky. Účastník musí sebrat odvahu a sáhnout si do sáčku. Může také hádat, co tam ve skutečnosti je. Já jsem si připravila pavoučí zámotky (smotanou gázu), upíří zuby (slunečnicová semínka) a švábíky (plastové šváby).

 halloween-strasidelne-pytliky

 

5. Házení očních bulv do kotlíků

Jednoduchá aktivita na přípravu. Potřebujete různě velké nádoby a míčky. Kdo se trefí do velké nádoby, získá 10 bodů. Komu se podaří hodit míček do malé, ohodnotí se 20 body. Já jsem použila kotlíky, co jsem před pár lety koupila na Ali a oční bulvy z Kiku. Bulvy si ale můžete vyrobit sami pomalováním míčků na stolní tenis.

halloween-hod-ocni-bulvu-do-kotliku6. Urči druh koření

Připravte si kořenky s různými druhy koření, které budou účastníci očichávat a hádat názvy. Doporučuji nějaká výrazná jako například skořici, perníkové koření, papriku, hřebíček či rozmarýn. Můžete také doplnit aktivitu o kartičky s názvy, jež se budou k nádobkám přiřazovat.

halloween-koreni

 

7. Halloweenská hledačka

Máte pořádnou halloweenskou výzdobu? Skvělá příležitost na procvičení postřehu a počítání. Dejte každému jednotlivci hledací list a tužku. Úkolem je spočítat, kolik daných položek se v místnosti nachází. Můžete si list připravit podle své výzdoby. Já jsem si ten náš ZDARMA stáhla zde u offlinemama.cz

halloween-hledacka


8. Připrav lektvar

Tuto aktivitu si užijí více děti školkové a prvního stupně, ale já si se synem také občas ráda "zašumím". Byla jsem trochu líná, tak jsem si pořídila sadu u mamyvrejzi.cz. Připravit se dá však jednoduše i z vlastních surovin doma. Potřebujete pouze jedlou sodu a ocet (jedno z toho můžete pro efekt obarvit potravinářským barvivem), které dáte do menších nádobek. Na velký tác dáte různé halloweenské dekorační předměty (misky, kosti, pavouky, dýně atd.). Postupně se přisypává soda, na kterou se pipetou aplikuje ocet. Výsledné barvené šumění je zábava pro všechny, takže doporučuji koupit hodně sody i octu. 
TIP: Sodu můžete smíchat s menším množstvím vody a vytvarovat oční bulvy, které pak budete polévat octem.

halloween-lektvary 

 

9. Postav kostru

Co by byl Halloween bez kostlivce? Na konci článku si můžete ZDARMA stáhnout předlohu kostry i části na stříhání. Listy zalaminujte pro delší trvanlivost. Při více lidech se rozdělte do týmů a hrajte na čas - kdo postaví kostlivce rychleji. Pro starší také můžete ztížit podmínky tím, že předlohu pouze krátce ukážete, a pak již musí stavět bez ní.

halloween-postav-kostru

10. Dýňový bowling

Na bowling si můžete připravit věž z toaletních papírů či plastových kelímků a malou dýni na házení. Máte-li doma kuželky, omotejte je toaletním papírem a nakreslete obličeje.

halloween-dynovy-bowling

 

Pokud máte pocit, že je aktivit málo, můžete se podívat do následujících odkazů, které obsahují materiály v češtině a angličtině, jež jsem vytvořila pro výuku hrou.

Halloween česká bojovka

Halloween české flashcards

Halloween Člověče, nezlob se! - možno hrát v jakémkoliv jazyce

Halloween  anglická hledačka, pexeso, přiřazovačka

Halloween anglická bojovka

Halloween bingo a desková hra v angličtině

Halloween obrázkové čtení a pracovní list v angličtině

Halloween conversation activities

 

Také byste si rádi doma postavili kostlivce?