O Jazykovlásce

o-jazykovlasce-kdo-jsem

Ahoj! Hi! Hola! Hallo!

Těší mě, že jste si našli cestu k Jazykovlásce a jejím výukovým PDF materiálům. Pojďme se podívat na to, kde se vlastně ta holka parukatá vzala a co od ní můžete očekávat :-).

 

Z dávné historie

Jak to začíná u těch učitelek? Ano, přesně tak - učit jsem chtěla snad už základky. Tam také moje cesta započala, když jsem před písemkami zasvěcovala kamarádky do tajů angličtiny a němčinyJak jsem byla v matice a čemkoliv logickém dost tragická, tak jazyky mi šly lehce a staly se mou vášní. Na střední škole jsem si proto přibrala ještě španělštinu a na VOŠ francouzštinu.

 

Konečně účou

Když jsem se pak k učitelství dostala, přišlo mi nereálné, že by se měli žáci naučit nějaký gramatický jev či slovíčka pomocí pár cvičení v učebnici. A ještě spoléhat na to, že nějaké cvičení udělají doma za plného vědomí! Zadání bylo tedy jasné - vytvořit takové výukové aktivity, ve kterých si student zopakuje požadovaný jev mnohokrát již ve vyučování a na doma mu podstrčit něco, co nevypadá jako písemka.

Začala jsem tvořit vlastní materiály a zkoušet je na svých studentech ve škole i jazykových kurzech. Byla jsem velmi překvapená, jaký to mělo pozitivní efekt. Když si člověk "hraje" a není pod tlakem, učí se snadněji a na další hodiny a učení se těší. Samozřejmě že se ze všech mých studentů nestali jazykoví přeborníci. Každý máme své možnosti, zájmy a talenty. Ale možnost procvičit si gramatiku, slovíčka, poslech a mluvení pomocí her pomohla i těm nejzarputilejším antijazykářům nedívat se na jazyk jako na nepřítele (nebo minimálně ten 45 minutový vopruz ve škole přežít :-)).

 

Zrození 

Jak se to často stává, na svět se měl vyklubat nový pokračovatel rodu. Jako 150% perfekcionistka jsem si načetla vše o vývoji mozku a jeho vlivu na učení a zrání dítěte. Začala jsem dopodrobna studovat různé výukové směry, abych více pochopila, jakým způsobem se může člověk učit. A někde mezi přebalováním a zkoumáním lidského učení se zrodila Jazykovláska, která chtěla své poznatky posílat dál.

 

Vize

Úspěšné prodeje na vzdělávacích portálech mě inspirovaly k založení vlastního e-shopu, v němž Vám chci nabídnout nejen své materiály, ale také své tipy a triky na učení jazyků. Články najdete na Blogu, kratší a pravidelnější příspěvky u mě Facebooku a Instagramu. Zatím jsem na plný úvazek máma, ale ráda bych v budoucnosti zprovoznila i youtube kanál, ve kterém by byla i praktická cvičení a vysvětlení gramatiky. Ráda bych svými materiály a příspěvky podpořila učitele, domškolácké rodiny i samouky. Nač vymýšlet aktivity, když už to udělal někdo před Vámi? Pokud budete mít nějaké dotazy či nápady, které byste rádi viděli zrealizované, neváhejte mi napsat na info@jazykovlaska.cz.

 

Mějte krásné dny a užívejte si učení! Učení hrou!

Vaše Jazykovláska